• 0216 766 54 79

Domain Tescil

Domain Tescil

Domain tescili internet siteleri için başka kimse tarafından alınmamış ve kullanılmayan alan isimlerine sahip olarak, kişi veya kurum adına tescil edilmesini tanımlayan durumdur.

 

Günümüz şartlarında internet siteleri firmalar için bir prestij göstergesi olmasının ötesinde olarak doğru ve güncel kullanıldığında oldukça önemli bir araçtır. İnternet sitesi sadece kurum hakkında genel geçer bilgiler vermesinin dışında güncel bilgilerle alım satım yapabilecek altyapısıyla diğer firmalarla sektörde rekabet edebilme kapasitesini arttıran bir faaliyettir.

 

Domain, firmaların ismine göre şekillendiği için firmanın kendine ait tam adıyla domain adına sahip olması oldukça önemlidir. Bu yüzden firmanın kendi ismini alabilmesi için gerekli başvurular yapılmalıdır ve firmanın kendi ismi tüm uzantılarıyla tescil edilmelidir.

 

Bunun yanı sıra domain alınması ile birlikte profesyonel bir yaklaşımla internet sitesi için verilecek danışmanlık da oldukça önemlidir. Doğru şartlarda birleşmiş profesyonel yaklaşımla bir araya gelmiş bir internet sitesi firmayı sektörde oldukça önlere taşıma potansiyeline sahiptir. İçeriğin güncel olarak tutulması ve anlık müdahale de firmayı ileriye taşıma açısından oldukça etkilidir.

 

Ticari faaliyet gösteren firmaların domain uzantıları genellikle ve en geçerli şekliyle “.com” olarak alınmalıdır. Bunun yanı sıra internet sitesi domain uzantısını “.com” olarak almanın ve buraya depolamanın yanı sıra diğer uzantılar olan “.org” “.net” “.biz” gibi uzantılara da sahip olmak ve bu uzantıları “.com” adresine yönlendirmek de oldukça gerekli bir durumdur. Bütün alan uzantılarına sahip olan firma diğer alan uzantıları ile açılacak internet sitelerinin de önüne geçerek firmasını daha net şekilde sergileme imkânı bulmaya sahip olacaktır.

 

Domain tescili süreçleri ile ilgili detaylı bilgi almak için deneyimli kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp